Ešte jedenásť dní....

Autor: Sveťo Styk | 28.2.2012 o 21:06 | Karma článku: 11,65 | Prečítané:  661x

Ešte jedenásť dní hádzania špiny, spravodajských hier, zahmlievania, dymových clôn, a ešte dymovejších anticlôn, ktoré majú prekryť te pôvodné. Skvelé, naozaj skvelé divadlo...

Valí sa to na nás zo všetkých strán. Jeden a pol ročný koaličný polochaos bol len slabou predzvesťou toho, čo sa tu deje od jesene. Spolu s krízou eura, pádom vlády, predčasnými voľbami, sa tu vynorily gorilie kauzy, sasanky, prepisy sms správ, tajné videá. Ten sa stretáva s tým, henten nevie vysvetliť poriadne tamto, samá kauza, a ako keb ynikoho netrápilo, odkiaľ sa toho toľko zobralo.

Ešte jedenásť dní, tak snáď to nejak vydržíme.

V absolútnej kríze sa nachádza SDKU, jedenásť dní pred voľbami je pod frontálnym útokom SaS. Treba dodať, v jednom aj druhom prípade hlavne vlastnou vinou, ale zároveň - v súvislosti s politickou šachovnicou neverím na náhody. Tak sústredený tlak si neviem vysvetliť inak, ako ťahaním za špagátiky niekým v pozadí.

Ešte jedenásť chorých dní.

Dejú sa aj šialenosti. Včera aj dnes som videl v jednej nemenovanej spravodajskej televízii vystupovať dva symboly toho najhoršieho obdobia, ktorým Slovensko od roku 89 prešlo - predsedu NS SR a prezidenta hlavy štátu. Toľko všeobecných drístov (len si vypočujte, ako si predstavuje prezident zmenu volebného systému. Stojí to za to!) a morálnych súdov od pokrvných bratov najväčšej gorily na Slovensku, to sa len tak nevidí! A viete čo? V tom mediálnom chaose sa stráca akosi rozdiel. Nejak je menej viditeľný aj pre tých, ktorí ho chceli ešte pred pár mesiacmi vidieť. Ten pritom stále existuje, a je obrovský. Ale - čudujeme sa tej zmene vnímania? Ani nie. Kladieme si otázku, komu to prospieva? Ani to moc nie.

Ešte jedenásť dní a stavím sa, že zavládne kľud.

Neradno byť prognostikom, alebo priam veštcom. Ale viete čo si myslím? Že v prípade dohody o "veľkej" ľavo-pravej koalícii tu po 11. marci zavládne svätý pokoj. Teda - svätý, celkom dosť načervenalý, a možno aj trochu "čípeš" pokoj. Minimálne v porovnaní so súčasným pocitovým stavom totálneho rozvratu. Ktorý sa týka všetkých - len tých potenciálnych ľavo-pravých koaličníkov akosi vôbec, ale vôbec nie.

Nuž, tak ešte jedenásť dní chaosu, špiny a bordelu.

Snáď to nejak vydržíme. Len škoda, že ten pokoj po nich bude falošný, a s najväčšou pravdepodobnosťou sa ním budú hrdiť práve tí, čo tie vedrá plné fekálií držia pevne v rukách......

Ešte jedenásť dní....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?