Zrkadlo

Autor: Sveťo Styk | 23.4.2009 o 21:16 | Karma článku: 10,71 | Prečítané:  3058x

Súlad slov s činmi by mal byť prirodzenou súčasťou života.  V ideálnom svete.

V takom ale nežijeme, a tak to nie je vždy pravda.

Súlad slov s činmi by mal byť štandardom aj v politike. V slušnom štáte, v slušnej spoločnosti.

V celkom takej ale nežijeme, a tak to je žiaľ málokedy pravda.

A preto je štandardom, že veľkohubí, večne nasratí zväzáci sa stávajú premiérmi,  škandalózni manipulátori s tendrami ministrami, „obchodníci so zdravím“ ( (c) Fico) a podvodníci s čistopismi zákonov predsedami parlamentu, klamári poslancami, generátor banalít, neschopný zopakovať bez chyby ani svoj prázdny predvolebný slogan prezidentom, multimilionári sociálnymi demokratmi, a ľudia neovládajúci slovenský jazyk najväčšími marketingovými národniarmi.

Takéto je naše Slotensko. Žiaľ - ale sami si za to môžme.

A žiaľ - preto je neštandardné to, čo spravila Iveta Radičová.

Jedna lastovička leto nerobí - ale kvitujem, že slogany o slušnom Slovensku nezostali len slovami. Vyvodenie osobnej zodpovednosti za chybu, ktorú si človek sám uzná v tom špinavom politickom kotli, môžu Slotáci relativizovať, koľko chcú, ale priame porovnanie s veľkohubými drístačmi a falošnými hlásateľmi novej politickej kultúry (spomenie si niekto ešte na tie sľuby spred volieb? Asi radšej nie, a ak aj niekto áno, horko zaplače...), s politikmi, pre ktorých lož je pracovnou metódou, rozkrádanie silnou stránkou, myšlienková vyprahnutosť štandardom  a triedny boj základnou softvérovou výbavou  - takéto porovnanie hovorí jasnou rečou:

Máme prezidenta, ktorý sa podieľal na protiústavných krokoch, balansujúcich na hrane lukašenkovského poňatia demokracie, a ešte je na to aj hrdý.

Mohli sme mať prezidentku, ktorá aj keď spraví chybu, neporovnateľne menšiu od vyššiepopísaného, vie vyvodiť osobnú zodpovednosť. A nespreneveriť sa svojim myšlienkam a presvedčeniu.

Tak ako, Slotáci, tak ako, morálni relativisti, klamári a podvodníci s červenou minulosťou a nahnedkastými myšlienkami, prázdnoty vo funkciách. Iveta Radičová vám nastavila zrkadlo - dobre sa vám do neho pozerá?

A ako vám, voliči?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.


Už ste čítali?