Nesloboda

Autor: Sveťo Styk | 10.10.2011 o 19:17 | Karma článku: 13,49 | Prečítané:  1006x

S čistým svedomím priznávam, že téme eurovalu v celej jej komplexite moc nerozumiem. Po pravde – rád by som videl aspoň jedného takého, lebo mám pocit, že osobne takého ani len nepoznám. Čomu ale rozumiem dokonale, je čim ďalej tým nástojčivejší pocit neslobody, ktorý sa s touto témou viaže.

Sme neslobodní ako národ – lebo sa tvrdí, že ak euroval nepodporíme, nastane pomaly koniec sveta, minimálne padne euro, alebo ak aj to nie, tak minimálne prídeme o eurofondy.

No výborne, tak ale načo nám to potom predkladajú na schválenie, keď je výsledok dopredu istý? Nebolo by potom rovno lepšie zbaviť sa aj toho zdania suverenity, čo ešte máme, a presunúť to do Bruselu? Nech rozhodnú a vybavená vec, nemusíme sa takto nerváčiť. Aspoň sa nebudeme musieť triasť o tú misku šošovice, čo nám za dobré správanie posunú.

Máme neslobodnú reprezentáciu – lebo napríklad všetci vieme, že v parlamente má euroval drvivú väčšinu nadšených priaznivcov (všetci okrem SNS a SaS), ale napriek tomu už pol roka nepočúvam o inom, ako o hľadaní podpory preň.

No výborne, tak ale potom si to povedzme na rovinu – že ešte aj v takto závažných témach je nám bližšie malomeštiacke hašterenie ako nejaký „vyšší“ záujem. Toto je vaša reprezentácia, milí voliči, oni to tak strašne chcú podporiť, ale, viete, jeden v tom cíti šancu spraviť zle vláde, ďalší má zas taký (správny) tušák, že na rozdiel od Bruselu ich za to vlastní voliči nepochvália..... a tak stále dokola. Šaškáreň.

Máme neslobodnú vládu – lebo nech čítam, ako čítam, ale podpora eurovalu a podobných inštitúcií sa v koaličnej zmluve, ani v programovom vyhlásení nenachádza. A zrazu kvôli prípadnému neschváleniu eurovalu ponúka premiérka svoju demisiu....

No výborne, tak ale potom si to povedzme narovinu:

Sme neslobodní, s neslobodnou reprezentáciou, schopní donekonečna len príjmať diktáty iných. A je úplne jedno, či to zaobalíme krásnymi slovami o zodpovednosti, alebo ak to nepomáha, tak katastrofickými víziami. Súčasná koalícia to dopracovala do stavu, ktorý má len dve vyústenia: buď schválime euroval, alebo budú predčasné voľby s triumfálnym návratom rabujúcej ficolégie.

Asi si to takto zaslúžime. My, neslobodní...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?