Voliť nohami

Autor: Sveťo Styk | 17.10.2011 o 19:29 | Karma článku: 9,46 | Prečítané:  1121x

Aj tak sa dá. Funguje to tak, že v deň volieb si naplánujete nejakú bohumilú činnosť – napríklad okopávanie záhradky, výjazd niekam na vidiek, návštevu babky, chatovicu s kýmkoľvek, alebo dovolenku – jednoducho čokoľvek iné, ako návštevu volebnej miestnosti. V marci 2012 to bude asi pre mnohých voličov jedna z najpravdepodobnejších alternatív.

Pozrime sa späť na rok 2010. Päť mesiacov pred voľbami malo Slovensko takmer štvorročnú skúsenosť s vládnutím istého Róberta Fica. Ak by si to niekto nepamätal - nadávalo sa vtedy novinárom na tlačovkách do hyen, obviňovali sa bez dôkazov vlastní občania z klamstva, zakladali sa garážové firmy, ktoré tu mali Eldorádo, Slovensko sa opätovne prepadávalo v rebríčkoch transparentnosti a demokratickosti, a s krízou, ktorá vlastne nebola, a keď aj náhodou bola, tak jedine len ako výhovorka za neplnenie sľubov, sme bojovali gréckou cestou zadlžovania sa. Skúsenosť to bola natoľko inšpirujúca, že nakoniec  - napriek rekordnej podpore – nemal s kým tento pán, rozmýšľajúci vlastnou hlavou ďaleko nad rámec bežného rozmýšľania, zostaviť vládu a zostal v opozícii, aj so svojou ikoresno-privilegovanou suitou.

Prečo to tak bolo?

Jednoducho preto, lebo tá mentálne „inak nastavená“ časť Slovenska toho mala plné zuby, a niekedy aj s miernym sebazaprením šla voliť, len aby táto červeno-hnedá garnitúra lúpežníkov bez chrbtovej kosti odišla od válova, a nahradilo ju niečo slušnejšie.

Kde sme dnes – päť mesiacov pre marcovými voľbami?

Najsilnejší obraz, najsilnejšia emócia, ktorá zostane v mysliach národa, ľudu a proletariátu, o dosluhujúcej Radičovej vláde, bude napriek niektorým pozitívam len chaos, nešvár a nedodržiavanie sľubov. Obraz bude, že veľa ľudí si povie, sakra, veď ten Fico, nech je akýkoľvek, mal vlastne s tým zlepencom pravdu. Obrazom dneška je, že zostávajúca „vládna“ trojka dokáže za hodinu nájsť zhodu na predčasných voľbách práve s toľko preklínaným Ficom, a to – zdá sa – „len“ preto, aby sme nefigurovali na titulkách svetových denníkov ako „eurovalkazi“ – prepokakaní pred Bruselom až za ušami. Obrazom zostane, že pravicové strany šli do volieb 2010 v zásade s tromi tézami a prísľubmi -  prísľubom lepšej a slušnejšej vládnej alternatívy oproti Ficovi, prísľubom zodpovedného hospodárenia, a s prísľubom neriešenia dlhovej krízy vyrábaním ďalších dlhov.

Čo z toho zostalo pravicovým stranám dnes, ani nie rok a pol po voľbách?

Obávam sa, že nič. Alternatíva nevydržala ani rok a pol, zvýŠené dane už znížiť nestihnú, a eurovalovú hystériu, ktorú spustili SDKU, KDH a Most, snáď ani netreba komentovať.

Kto sa bude v marci čudovať, ak sa pravicový volič rozhodne voliť nohami?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?