Ešte jedenásť dní....

Autor: Sveťo Styk | 28.2.2012 o 21:06 | Karma článku: 11,65 | Prečítané:  724x

Ešte jedenásť dní hádzania špiny, spravodajských hier, zahmlievania, dymových clôn, a ešte dymovejších anticlôn, ktoré majú prekryť te pôvodné. Skvelé, naozaj skvelé divadlo...

Valí sa to na nás zo všetkých strán. Jeden a pol ročný koaličný polochaos bol len slabou predzvesťou toho, čo sa tu deje od jesene. Spolu s krízou eura, pádom vlády, predčasnými voľbami, sa tu vynorily gorilie kauzy, sasanky, prepisy sms správ, tajné videá. Ten sa stretáva s tým, henten nevie vysvetliť poriadne tamto, samá kauza, a ako keb ynikoho netrápilo, odkiaľ sa toho toľko zobralo.

Ešte jedenásť dní, tak snáď to nejak vydržíme.

V absolútnej kríze sa nachádza SDKU, jedenásť dní pred voľbami je pod frontálnym útokom SaS. Treba dodať, v jednom aj druhom prípade hlavne vlastnou vinou, ale zároveň - v súvislosti s politickou šachovnicou neverím na náhody. Tak sústredený tlak si neviem vysvetliť inak, ako ťahaním za špagátiky niekým v pozadí.

Ešte jedenásť chorých dní.

Dejú sa aj šialenosti. Včera aj dnes som videl v jednej nemenovanej spravodajskej televízii vystupovať dva symboly toho najhoršieho obdobia, ktorým Slovensko od roku 89 prešlo - predsedu NS SR a prezidenta hlavy štátu. Toľko všeobecných drístov (len si vypočujte, ako si predstavuje prezident zmenu volebného systému. Stojí to za to!) a morálnych súdov od pokrvných bratov najväčšej gorily na Slovensku, to sa len tak nevidí! A viete čo? V tom mediálnom chaose sa stráca akosi rozdiel. Nejak je menej viditeľný aj pre tých, ktorí ho chceli ešte pred pár mesiacmi vidieť. Ten pritom stále existuje, a je obrovský. Ale - čudujeme sa tej zmene vnímania? Ani nie. Kladieme si otázku, komu to prospieva? Ani to moc nie.

Ešte jedenásť dní a stavím sa, že zavládne kľud.

Neradno byť prognostikom, alebo priam veštcom. Ale viete čo si myslím? Že v prípade dohody o "veľkej" ľavo-pravej koalícii tu po 11. marci zavládne svätý pokoj. Teda - svätý, celkom dosť načervenalý, a možno aj trochu "čípeš" pokoj. Minimálne v porovnaní so súčasným pocitovým stavom totálneho rozvratu. Ktorý sa týka všetkých - len tých potenciálnych ľavo-pravých koaličníkov akosi vôbec, ale vôbec nie.

Nuž, tak ešte jedenásť dní chaosu, špiny a bordelu.

Snáď to nejak vydržíme. Len škoda, že ten pokoj po nich bude falošný, a s najväčšou pravdepodobnosťou sa ním budú hrdiť práve tí, čo tie vedrá plné fekálií držia pevne v rukách......

Ešte jedenásť dní....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?