Súhlasím s prezidentom!

Autor: Sveťo Styk | 9.1.2013 o 18:30 | Karma článku: 24,82 | Prečítané:  2850x

Nie je veľa vyjadrení nášho prezidenta, s ktorými sa dá bezvýhradne súhlasiť. Pravdu povediac, v jeho doterajšom pôsobení som také asi ani nenašiel. Až konečne dnes som sa dočkal! Citujem: „Lebo tu už nejde o osobu prezidenta, ale o štát!“ A ja hovorím – presne tak!

Čítanie dnešného vyhlásenia pána prezidenta je len pre silné žalúdky, ale pre tento jeden súhlasný výkrik na konci celého diela stojí za to! Lebo áno, pán prezident, poviem Vám to priamo – naozaj tu nejde o osobu prezidenta, tohto „takmer člena Smeru“,  ako sa sám hrdíte.

Nejde tu o osobu prezidenta, ktorý celý svoj aktívny politický život robí zdárneho sekundanta rôznym nacionálno-socialistickým „nadsamcom“ , či už to bol predtým Mečiar, alebo teraz Fico.

Nejde tu o osobu prezidenta, ktorý si z ústavy robí trhací kalendár podľa toho, či je pre potreby „strany, ľudu a proletariátu“ potrebné niekoho exemplárne vyšmariť z parlamentu, alebo nevymenovať riadne zvoleného Generálneho prokurátora, ktorý sa nehodí do kšeftu.

Nejde tu o tú tragikomickú osobu prezidenta, ktorého raz história za jeho neschopnosť zadefinovať jedinú hlbšiu myšlienku posúdi ako hlboký omyl, a za takéto jeho činy, ktorými sa aj dnes prezentuje, ako škodcu.

Ide tu o štát – o tú formu spoločného bytia, ktorú si (takmer) nikto z nás sám slobodne nevybral, ale pri ktorej tak-nejak všetci chápeme, že nejaká forma spoločenskej zmluvy je nevyhnutná, ak máme fungovať aspoň ako tak v intenciách civilizácie.

Ide tu o štát, ktorý má v tejto chvíli na 99% sprivatizovaná jedna politicko-oligarchická špička, ktorá sa zubami nechtami bráni vymenovaniu riadne zvoleného Generálneho prokurátora, a spraví všetko pre to, aby si do jednej z najmocnejších inštitúcií dosadili poslušného zametača.

Ide tu o štát, kde takí, ako Vy, pán prezident, krivia už vyše 20 rokov chrbticu verenej politike a robia z nej predajnú „děvku“. Na radosť Vám a Vaším temným štruktúram v pozadí strácajú ľudia nádej v slušnosť, aj v to, že niečo dokážu zmeniť. Veď masa apatických oviec, nekafrajúca do biznisu so štátnymi peniazmi a eurofondami musí byť snom každého nacionálneho komunistu!

Ide tu o štát, ktorý vznikol z vôle klamárov a zlodejov, a ktorý by bolo najlepšie založiť odznova – bez Vás, pán prezident, bez všetkých tých mečiarovsko-ficovských prichmatizérov eurofondov, bez všetkých tých dzurindovsko-palackovských goríl.

Presne, ako hovoríte, pán prezident. Tu už nejde o Vás. Vy ste svoju hroznú rolu zahrali naozaj excelentne, a opätovne ste len potvrdili, čo bolo zrejmé už v časoch nastupujúceho mečiarizmu - že poslušný lokaj to naozaj vie dotiahnuť veľmi ďaleko. Na hanbu nás všetkých.

Teraz ide o charakter štátu - či sa znovu vráti k otrasnému stavu, ktorý Vám vyhovuje najviac – k mečiarovskej forme karpatskej demokracie z 90-tych rokov, k mútnym vodám a eldorádu "kapitálotvornej vrstvy" zlodejov a podvodníkov, alebo či sa posunieme aspoň o milimeter bližšie k slušnosti a právu.

Súdy a prokuratúra majú obrovskú "zásluhu" na morálnom marazme, v ktorom sa tento úbohý štát nachádza. O to tu teraz ide.

Nie o osobu prezidenta.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?