Najväčšia menšina

Autor: Sveťo Styk | 26.2.2013 o 21:02 | Karma článku: 17,78 | Prečítané:  889x

Prečítal som si dnes pár viet - možno vytrhnutých z kontextu - ale dostatočne silných na to, aby ma zamrazilo. Podľa Roberta Fica sa vraj "stáva zvyklosťou, že od menšín žijúcich na Slovensku vídame najmä požadovačnosť a natiahnuté ruky, ale nijaké povinnosti voči štátu a takmer minimálne pestovanie občianskych cností. Želá si, aby sa prestalo vydierať menšinovými právami, či už ide o menšinu rómsku, názorovú alebo etnickú."

Ja absolútne rozumiem politickému marketingu. Robert Fico je jeho najlepsím praktizantom u nás, a excelentne zvláda svoju rolu rétora, ktorý rozpráva presne to, čo jeho konkrétne a aktuálne publikum chce počuť. V Bruseli snívajú o svojich Ficoch v každom členskom štáte, lebo lojálnejšieho a poddanejšieho premiéra snáď ani nemajú. Pred hejslovákmi zas zabrnká na strunu spráchiveného nacionalizmu, veď to je to najlepšie útočisko zbabelcov.

Len tak mimochodom - samého ma zaujíma, ktorá z týchto oportunistických tvárí je tá "najpravejšia".

No ale k veci.

Pozrime sa, kto tu hovorí o plnení povinností voči štátu, a aké ma na to právo? Akým právom si dovolí prvý sluha tohto štátu haniť státisíce "členov" napr. národnostných menšín z toho, źe neplnia povinnosti voči štátu? Oni snáď neplatia dane? Alebo čo? Prezradím Vám tajomstvo, pán Fico - (ne)platia ich v priemere presne rovnako, ako akýkoľvek Slovák! Uff, to je prekvapenie, že? (Btw, ktovie, ako by dopadol napr taký prehľad o tom, koľko daní platievajú rôzne firmy z portfólia akcionárov spoločnosti Smer, a.s., to by len roduverní matičiari pozerali, v akých daňových rajoch majú poschovávané sídla, o takých ostrovoch a štátoch ešte asi ani nepočuli).

Akým právom hovorí pán predseda aj o názorových menšinách? To kto povie, čo je väčšinový názor, a čo nie? Kto to určí, kade bude viesť hranica? Včera sme osláviii 65. výročie boševického prevratu - zdá sa, že so svojich zväzáckych čias pán predseda nič nezabudli, a nič nové sa nenaučili. Lebo o nastolenie takejto zvrátenej jednoty tu vtedy predsa šlo. AK niekto neporušuje zákon, môže tvorť menšinu, akú chce, a Vy, pán predseda, to môžte akurát tak tolerovať.

Mimochodom, ak sa pokladáte za "hlas väčšiny", odporúčam Vám vrátiť sa späť na zem - zastupujete cca 25% dospelej populácie, ktorí sa Vá rozhodli dať svoj hlas, takže prrrrr s tými menšinami.

Ja viem - je to len marketing s vypočítaným efektom. Ale napriek tomu - po tých 23och rokoch by si už aj Robert Fico mohol zvyknúť, že aj vo svojej historicky najväčšej sile nezastupuje nič iné, len najväčšiu menšinu.

A podľa toho sa aj správať...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?