Kýbel špiny

Autor: Sveťo Styk | 13.3.2014 o 13:30 | (upravené 13.3.2014 o 14:00) Karma článku: 27,20 | Prečítané:  7611x

Ak súdny človek očakával, že sa v posledných ostrých predvolebných debatách dozvie niečo, čo by mu mohlo pomôcť sa rozhodnúť, asi oľutoval, že telku vôbec zapínal.

A asi to bolo aj naivné. Čo iné, ako kýble špiny a opakované nezodpovedanie na základné otázky sa vôbec dalo od hlavného favorita volieb očakávať?

Lebo nič iné to ani nebolo. Útočenie na tie najhoršie závistlivé vlastnosti slotákov (veď byť úspešným v podnikaní, ale aj charite je vlastne hriech, to sa tu nesmie!), koordinovaná špinavá kampaň (predstavujem si to asi tak, že polovica SIS prehrabáva tých 1,3 milona zmlúv, ktoré Slováci s Quatrom alebo Trianglom podpísali, a hľadajú ihlu v kôpke sena) v podobe desaťtisícov smeráckych letákov a nadpráca tlačového orgánu strany Smer - (ne)Pravda, spolu s premiérovými "zaručenými" informáciami o vrátnikovi, ktorého Kiska zbedačil, a ktoré - samozrejme - nemá ako pred prvým kolom dokázať.

Asi toto je posolstvo hlavného favorita volieb. Čize zas, ako pre súboji Gašparovič - Radičová pred piatimi rokmi, diskusia nie je o tom, aké má kto vízie, čo chce spraviť, ale rozohráva sa tu spravodajská vojna proti "opozičnému" kandidátovi, kde sa - s celým mocenským aparátom za chrbtom - vytiahne buď maďarská, alebo teraz úžernícko-scientologická karta.

Bolo by to celé smiešne, keby nebolo jasné, že na toto jednoducho bude pár percent váhavcov reagovať. A tých pár percent môže znamenať rozhodujúci rozdiel.

Bolo by to celé smiešne, ak by tieto vedrá špiny nelial na hlavu oponenta niekto, kto nepohol prstom, aby zabránil úžere na Slovensku,  niekto, kto stojí za rekordnou nezamestnanosťou, ktorá je do istej miery priamym dôsledkom jeho politiky, niekto, kto vie o ľuďoch len rozprávať, ale nikdy nikomu adresne nepomohol (aha, pardon, okrem jedného PR vystúpenia v Modrom z neba:), niekto, kto vytrvalo zhoršuje podnikateľské prostredie, niekto, kto je tvorcom a zosobnením korporatívno-oligarchického poňatia politiky, niekto, kto sa hrá na katolíka, pričom je kovaným oportunistickým socialistom.

Kýble špiny, vyliate na Kiskovu hlavu, sú výsmechom každému čestnému a poctivému človeku. Každý z nás trochu tej špiny schytal. A je len na nás, či mu to v sobotu vrátime späť.

A neviem ako vy, ale ja nechcem mať za prezidenta kýbel špiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?